بازگشت علیرضا رسولی به بند عمومی و پایان اعتصاب غذا و انفرادی

«علیرضا رسولی» زندانی سیاسی زندان مهاباد پس از گذشت ۲۰ روز بازداشت در سلول انفرادی روز دوشنبه ۸ تیر ماه به بند عمومی منتقل شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی زندان مهاباد که از روز شنبه ۹ خردادماه ۱۳۹۴، در اعتراض به “بی‌توجهی به مداوای پزشکی و رسیدگی درمانی” دست به اعتصاب غذا زده بود در ظهر روز سه شنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۴ در دهمین روز از اعتصاب غذا پس از احضار به دفتر رئیس زندان و بازجویی چند ساعته به سلول انفرادی منتقل شد.
پیش تر این زندانی سیاسی به دلیل افزایش عفونت ریه و بالا آوردن خون، به دفعات به بهداری زندان مراجعه کرده اما مسوولین بهداری زندان تنها اقدام به تجویز داروی مسکن برای وی کرده‌ و اعلام نموده اند او باید به مرخصی اعزام شود.
منبع مطلعی از وضعیت این زندانی که نخواست نامش فاش شود به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت: “اداره اطلاعات مهاباد با مرخصی این زندانی سیاسی مخالفت می‌کند و به دفعات مکرر وی و خانواده‌اش را مورد تهدید قرار داده است، اما خانواده رسولی حاضر به تسلیم‌ شدن در برابر خواسته‌های غیرقانونی اداره اطلاعات نیستند.”
این منبع آگاه در ادامه گفت”وی از بیماری ناشناخته بافتهای استخوانی رنج می بردو در حال حاضر این بیماری در حال گسترش در نقاط دیگر بدن وی است.پیش تر پزشک معالج وی پس از مشاهده عکس” ام آر آی” وی گفته بود” تنها روحیه قوی علیرضا است که اورا سرپا نگه داشته است”
«علیرضا رسولی» پس از بی توجهی مسوولین زندان به اعتصاب غذای وی و وخامت حال جسمی، به توصیه و درخواست تنی چند از دوستانش اعتصاب غذای خود را شکست و پس از گذشت ۲۰ روز بازداشت در سلول انفرادی در روز دوشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۴ به بند عمومی منتقل شد.
«علیرضا رسولی» در اواخر بهمن‌ماه سال ۹۱، به همراه چندین فعال دیگر در شهر مهاباد، به اتهام “پخش تراکت اعلامیه در روز چهانی زبان مادری” و “شرکت در تجمعات حمایت از کودکان شین‌آباد” بازداشت شد.
«علیرضا رسولی» در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به تحمل سه سال و نیم حبس محکوم شد. سپس در اسفندماه سال ۹۲، دادگاه انقلاب شهرستان سردشت این زندانی را نیز طی یک پرونده جدا به اتهام “خروج غیرقانونی از مرز” به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم کرد. وی به همراه «خضر رسول مروت» در فرودین‌ماه ۱۳۹۴، از زندان مرکزی ارومیه به زندان مهاباد منتقل شد.
«علیرضا رسولی» اکنون نزدیک به ۳۰ ماه است در زندان نگهداری می‌شود.
برخی از فعالان مدنی در داخل کشور می‌گویند “اداره اطلاعات درصدد پرونده‌سازی جدید و افزایش حکم وی” است.
این زندانی سیاسی تاکنون این سومین بار است که در اعتراض به بی‌توجهی نسبت به مداوایش اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
با مشکلات شدید جسمی، سلامتی این زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذا در خطر قرار گرفته بودو پس از گذشت ۲۰ روز اعتصاب غذا وضعیت جسمی این زندانی سیاسی “نگران کننده” توصیف شده یود.
پیش تر «علیرضا رسولی» در آبان ماه سال ۱۳۹۳ به مدت ۴۹ روز در زندان مرکزی ارومیه اقدام به اعتصاب غذا نموده بود و در پی قول مساعدت مسئولین برای اعزام ایشان به مرخصی وی اعتصاب خویش را متوقف کرده بود.
اواخر سال گشته پس از افزایش فشارها بر زندانیان سیاسی کُرد بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه و انتقال ۶ زندانی سیاسی محکوم به اعدام به زندانهای مختلف،در فروردین ماه سال جاری نیز وی به همراه «خضر رسول مروت» دیگر زندانی سیاسی کُرد به زندان مهاباد منتقل شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید