یوسف کاری فعال ترک (آذربایجانی) به مرخصی اعزام شد

یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) اهل اردبیل عصر امروز سه‌شنبه ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یوسف کاری که طی حکمی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به دو سال زندان محکوم شده بود، عصر امروز از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد.

یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان مرکزی اردبیل، طی حکمی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی یوسف خدادادی و مستشاری قاضی حسن مظفری، به اتهام «عضویت در گروه به‌اصطلاح مدنی و قومی با لیدری عباس لسانی از طریق شرکت مستمر در جلسات به‌قصد برهم زدن امنیت ملی» به دو سال زندان محکوم شد. این شهروند ساکن اردبیل پیش‌ازاین توسط دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم‌شده بود.

نامبرده، روز سه‌شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در میدان شریعتی اردبیل بازداشت و روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه همان سال، پس از تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام” در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

لازم به ذکر است، پس از شیوع گسترده ویروس کرونا، قوه قضائیه طی دو بخشنامه در اسفندماه سال  ۱۳۹۸ به هدف کنترل وضعیت بهداشتی زندانها شرایطی را برای اعزام به مرخصی زندانیان اعلام کرد که عمدتاً شامل زندانیان مالی و زندانیان با محکومیت کمتر از ۵ سال می باشد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 − هشت =