نجات بهرامی به تحمل حبس تعزیری و مجازات تکمیلی محکوم شد

«نجات بهرامی»، روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای به تحمل یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، «نجات بهرامی»،  روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه، در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به تحمل یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شد.

براساس دادنامه صادره از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران: “ا«نجات بهرامی» از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروهها و احزاب سیاسی محکوم شد. همچنین از بابت ۲ سال محرومیت استفاده از تجهیزات مخابراتی تبرئه شد”.

«نجات بهرامی», روزنامه نگار و معاون پیشین روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش, در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸, از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروهها و احزاب سیاسی و همچنین محرومیت استفاده از گوشی هوشمند تلفن همراه محکوم شده بود.

نامبرده در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷، هنگام خروج از منزل توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود که پس از یک هفته با توجه به شرایط جسمی نامساعد و فشار خون بالا با قرار کفالت آزاد شد.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 + پانزده =