نامه محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه به محمد نوریزاد زندانی سیاسی

«محمد علی طاهری»، بنیانگذار “عرفان حلقه” با اطلاع از اقدام به خودکشی «محمد نوریزاد» زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، خطاب به وی نامه ای نوشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، «محمد علی طاهری» بنیان گذار “عرفان حلقه” در نامه ای مراتب تأسف و تأثر خود را نسبت به اقدام به خودکشی «محمد نوریزاد» اعلام کرد و نوشت: “اقدام به خودکشی شما به عنوان راهی برای مبارزه منفی در مقابل ظلم و ستم روا شده بر شما و فرزند عزیزتان را شنیدم و بینهایت متاثر و متاسف شدم.”

«محمد علی طاهری» در ادامه افزود: “باید یادآور شوم که وجود گرانمایه شما از سرمایه های ملی است و صرفا به خود شما تعلق ندارد که تصمیم به مبارزه از طریق اقدام به خودکشی نمایید.”

متن کامل نامه «محمد علی طاهری»، بنیانگذار “عرفان حلقه” خطاب به «محمد نوریزاد» زندانی سیاسی، به این شرح است:

به نام خدا
جناب آقا ی محمد نوریزا د مبارز عزیز و ارجمند

خبر اقدام به خودکشی شما به عنوان راهی برای مبارزه منفی در مقابل ظلم و ستم روا شده بر شما و فرزند عزیزتان را شنیدم و بینهایت متاثر و متاسف شدم. باید یادآور شوم که وجود گرانمایه شما از سرمایه های ملی است و صرفا به خود شما تعلق ندارد که تصمیم به مبارزه از طریق اقدام به خودکشی نمایید.
هرچند که خود من در بازداشتگاه الف -۲ اوین چهار بار اقدام به خودکشی نمودم؛ اما من به منظور اجتناب از دادن اعترافات کذب و خلاف واقع دست به خودکشی زدم و نه به منظور دیگری. از اینرو، در خواست میکنم در شیوه مبارزاتی خود تجدید نظر نموده و به مصداق آیه شریفه « و لا تقتلوا انفسکم ان الله کان بکم رحیما» از این اقدام هرچند شجاعانه برای همیشه صرفنظر نمایید و خانواده، دوستان و همه آزاداندیشان را از این نگرانی برهانید. با وجودی که همه نگران ظلم و ستم روا شده بر شما و خانواده محترمتان هستیم .

با آرزوی توفیق الهی برای شما و همه مبارزین راه آزادی

محمد علی طاهری
تورنتو: ۱۳۹۹/۲/۱۴ – ۲۰۲۰/May/5

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید