با اتمام مرخصی، جعفر رستمی راد به زندان بازگشت

جعفر رستمی راد، کنشگر مدنی که پیشتر در اواخر تیرماه به مرخصی اعزام شده بود، با اتمام دوران مرخصی خود به زندان اوین بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جعفر رستمی راد کنشگر مدنی ترک که ۲۷ تیرماه امسال به‌خاطر گسترش ویروس کرونا در زندان های ایران به مرخصی اعزام شده بود، پس از اتمام مدت مرخصی شامگاه روز ۳۰مرداد۱۳۹۹ به زندان اوین بازگشت.

این کنشگر ترک در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش ماه زندان محکوم شده و  پس از مراجعه به زندان اوین محکومیت پیشین ۷ ماه وی نیز به اجرا گذاشته شد.

کمیپن پیش‌تر در گزارشی از احضار «جعفر رستمی راد» به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برای روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، از طریق ابلاغیه‌ای الکترونیکی سامانه قوه قضاییه (ثنا) خبر داده بود.

بر اساس این ابلاغیه از آقای رستمی راد خواسته‌شده بود که در ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت در خصوص شکایت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ اوین، مبنی بر “فعالیت تبلیغی علیه نظام” در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران حاضر شود.

در متن دادنامه صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر در رابطه با پرونده آقای رستمی آمده است: در خصوص تجدیدنظرخواهی جعفر رستمی‌راد فرزند جواد از دادنامه شماره ۹۷/۳۹۴/۲۶ _ ۹۷/۹/۲۵ صادره از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران که از “حیث فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل شش ماه حبس تعزیری و ممنوعیت از هرگونه عضویت در احزاب و گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم گردیده”؛ هیات حاکمه با توجه به اینکه دادنامه مذکور از حیث رسیدگی رعایت تشریفات دادرسی و تطبیق موضوع با مقررات وفق موازین قانونی صادرشده است و تجدیدنظرخواهی واصله با هیچ‌یک از شقوق ماده ۴۳۴ قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری انطباق ندارد و ایراد و اعتراض موجه و مستدنی نیز که موجبات فسخ آن را فراهم نماید ارائه نشده است لذا ضمن رد تجدیدنظرخواهی واصله وفق بند الف ماده ۴۵۵ قانون مذکور، دادنامه بدوی تأیید و استوار می‌گردد. این رأی قطعی به امضای سید احمد زرگر رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر و حسن بابایی مستشار شعبه ۳۶ دادگاه رسیده است.

روز دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷  آقای رستمی راد در ارتباط با برگزاری مراسم سالانه قلعه بابک بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده و روز سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷، با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × 2 =