مجید آذر پی، زندانی سیاسی به زندان اوین بازگشت

مجید آذرپی، زندانی سیاسی و روزنامه نگار که از روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، در پی شیوع بیماری کرونا در زندانها به مرخصی اعزام شده بود، با اتمام دوران مرخصی جهت تحمل ادامه حبس، به زندان اوین بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  مجید آذر پی زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از مردادماه سال ۱۳۹۷، در حال سپری کردن دوران محکومیت ۶ سال و شش ماه حبس بوده، و از روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، در پی شیوع بیماری کرونا در زندانها به مرخصی اعزام شده بود، روز جمعه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹،
با اتمام دوران مرخصی جهت تحمل ادامه حبس، به زندان اوین بازگشت.

مجید آذرپی در تایخ ۱۸ مهر ۱۳۹۴، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام و به ۶ سال و شش ماه حبس و ۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم وی را عینا و بدون تغییر، تایید کرد.

این فعال سیاسی در خردادماه ۹۴ توسط نیروهای سپاه بازداشت شده و مدت دو ماه را جهت تکمیل پرونده و مراحل بازویی در بند دوالف سپاه مستقر در زندان اوین سپری کرده بود.

مجید آذرپی در تاریخ  ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ با تامین وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از بند ۸ زندان اوین آزاد شد.

مجید آذرپی عضو شاخه جوانان حزب اعتماد ملی استان تهران که در ستادهای انتخاباتی میرحسین موسوی و حسن روحانی نیز فعالیت داشته است، خردادماه ۹۴ توسط نیروهای سپاه بازداشت شده و مدت دو ماه در بند دوالف زندان اوین نگهداری شد.

او از سوی بازجویان سپاه و دادستانی به اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام متهم شده بود.

پیشتر نیز مجید آذرپی در جریان وقایع سال ۸۸ هم بازداشت شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × یک =