محمد داوری، فعال مدنی به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد

محمد داوری، فعال مدنی از سوی شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان فارس به تحمل ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمد داوری، فعال کارگری اهل دهدشت که پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌بود، در روزهای اخیر از سوی شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان فارس با اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و »عضویت در یکی از گروههای مخالف نظام»، به تحمل ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. وی می بایست ظرف هفته جاری، جهت تحمل حکم حبس به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شیراز مراجعه کند.

شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان فارس این فعال مدنی را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱ سال حبس و از بابت اتهام «عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام » به ۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، اشد مجازات یعنی۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

روز چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، محمد داوری، فعال کارگری ساکن یاسوج توسط مأموران اداره اطلاعات استان فارس بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی (پلاک ۱۰۰) جهت بازجویی منتقل‌شده‌بود.

روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای داوری در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد.

این فعال کارگری در تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۸، به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

«محمد داوری» روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان صدور حکم قطعی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

این فعال مدنی ساکن یاسوج پیش‌تر در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۷، از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده بود و روز دوشنبه ۵ شهریورماه ۱۳۹۷، با قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بند یک زندان مرکزی یاسوج آزاد شد.

محمد داوری، شهروند اهل یاسوج مجدداً در روز دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷،  پس از احضار توسط اطلاعات سپاه این شهر بازداشت و پس از ساعاتی بازجویی آزاد شد.

آقای داوری، ۲۷ ساله و دانشجوی رشته کارشناسی علوم سیاسی ساکن یاسوج، پیش‌تر در ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ به دلیل انتشار مطالب انتقادآمیز در فضای مجازی به نحوه رسیدگی مسئولان به وضعیت معیشتی مردم و نقش سپاه در سقوط پرواز مسافربری تهران – یاسوج، پس از احضار به اداره اطلاعات سپاه بازداشت و در دادگاه به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشویش اذهان عمومی” تفهیم اتهام شده و به زندان مرکزی یاسوج منتقل شده بود.

وی نهایتا در ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۶ با تامین وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و کفالت به صورت موقت از زندان مرکزی یاسوج آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 + 19 =