بهنام شیخی و حمید منافی با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشتند

بهنام شیخی سامانلو و حمید منافی نادارلی، دو فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) با پایان مدت زمان مرخصی جهت تحمل ادامه حبس به زندان اوین بازگشتند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بهنام شیخی سامانلو و حمید منافی نادارلی که در روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، با موافقت واحد اجرای احکام شهرستان بهارستان (تهران) و تامین فیش حقوقی، از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بودند، روز سه شنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹، جهت تحمل باقی مانده حبس، راهی زندان اوین شدند.

این دو فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) برای مدت زمان یک هفته به مرخصی اعزام شده بودند که به خاطر شیوع کرونا،  مرخصی آنها به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید شده بود.

بهنام شیخی به همراه اکبر آزاد، علیرضا فرشی و حمید منافی نادارلی به علت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ بازداشت و توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران هر یک به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این احکام با استناد به ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی تعزیرات مبنی بر عضویت در گروه و دستجات علیه امنیت ملی صادر شده بود.

روز سه شنبه ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹ ، حکم۲ سال حبس تعزیری در خصوص بهنام شیخی، حمید منافی و علیرضا فرشی به اجرا در آمد.

علیرضا فرشی، حمید منافی نادارلی، توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی دیگر بازداشت شدگان گرامیداشت روز جهانی زبان مادری هستند که کماکان در زندان های تهران بزرگ و اوین در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند.

پیشتر حمید منافی در سال ۱۳۹۵ در مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام «مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور» به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال زندان و ۲ سال تبعید تغییر یافت.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 + 20 =