سمانه نوروز مرادی به زندان رودسر منتقل شد

سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت حبس را در زندان اوین سپری می کرد به زندان رودسر منتقل شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سمانه نوروز مرادی زندانی سیاسی که در حال گذراندن دوران محکومیت ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری در بند زنان زندان اوین بود، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، به زندان رودسر منتقل شد.

این زندانی سیاسی که در زندان اوین به سرطان سینه مبتلا شده و نیاز فوری به جراحی و درمان دارد، همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده است.

سمانه نوروز مرادی، روز یکشنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹، با مراجعه به پزشک بهداری زندان و تشخیص کیست مویی، جهت انجام عمل جراحی به بیمارستان امام خمینی اعزام شد اما بدون رسیدگی درمانی، به زندان اوین بازگردانده شده بود.

سمانه نوروز مرادی علی رغم اینکه از بیماری لوپوس مفصلی، دیابت، سنگ کلیه و ورم روده رنج می‌برد، به سرطان سینه نیز مبتلا شده است و در زندان به خدمات درمانی و رسیدگی پزشکی دسترسی ندارد.

این زندانی سیاسی به دلیل اوضاع نامناسب جسمانی، شرایط تحمل حبس در زندان را ندارد اما مقامات قضایی و امنیتی توجهی به وضعیت این زندانی ندارند و وی تاکنون از حق درمان و خدمات پزشکی محروم مانده است.

خانم نوروز مرادی شهریور ۹۷ به اتهام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و فعالیت در تلگرام «کمپین بازگشت شاهزاده رضا پهلوی» از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت آزاد شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری او را به اتهام «حمایت از گروه‌های مخالف حکومت در شبکه‌های اجتماعی» به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم کمی بعد با توجه به «تسلیم به رای» از سوی خانم نوروزی در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه کاهش یافت.

این زندانی سیاسی ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

خانم نوروز مرادی، روز ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، در تماسی از زندان اوین از تشکیل پرونده جدیدی علیه خود در شعبه چهارم دادسرای اوین خبر داده بود.

مصداق محکومیت تازه خانم نوروز مرادی به دلیل انتشار پیام ویدئویی یک دقیقه‌ای در دوران مرخصی نوروزی بوده است که نیروهای امنیتی بدلیل به کار بردن عبارت «جاوید شاه» در این ویدئو پرونده جدیدی برای ایشان بازگشایی کردند.

این زندانی سیاسی در زمان تحمل دوران محکومیت خود زندان اوین در تیرماه ۹۹ دوباره در پرونده جدید بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» توسط دادگاه انقلاب به ۱۵ ماه زندان محکوم شد. 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید