گزارشی از آخرین وضعیت فرانک جمشیدی،فعال محیط زیستی کُرد

قرار بازداشت فرانک جمشیدی، فعال محیط زیستی کُرد، از سوی شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج برای بار چهارم تمدید شده است.

بازپرس شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج، موسی شاه گلدی آقا باقر، با دستور اداره اطلاعات سنندج و تحت عنوان عدم تکمیل مراحل بازجویی، قرار بازداشت فرانک جمشیدی را روز دوشنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۹، برای چهارمین بار متوالی تمدید کرد.

فرانک جمشیدی، فعال محیط زیستی کُرد محبوس در کانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی سنندج، در تمام طول بازداشت از حق دسترسی به وکیل محروم بوده و فقط دو بار توانسته با خانواده اش تماس تلفنی داشته باشد.

پیشتر نیز روز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، شعبه ۲ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب سنندج به ریاست قاضی شاه گلدی قرار بازداشت فرانک جمشیدی، فعال محیط زیستی کُرد را برای سومین بار متوالی تمدید کرده بود.

تمدید قرار بازداشت این فعال بازداشتی در حالی صورت گرفته که پیشتر به خانواده وی اعلام شده بود که در ۸ مهر قرار بازداشت او تبدیل به قرار وثیقه خواهد شد.

صبح روز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹، نیروهای اداره اطلاعات سنندج «فرانک جمشیدی»، عضو جمعیت سبز کردستان را در منزل شخصی‌اش بازداشت کردند.

به گفته نزدیکان خانم جمشیدی، ماموران لباس شخصی ضمن تفتیش منزل، برخی از وسایل شخصی او مثل کامپیوتر و گوش تلفن همراه را نیز با خود برده‌اند.

فرانک جمشیدی پیشتر در پاییز ۱۳۹۷ در جریان بازداشت گسترده و جمعی فعالان محیط زیست و اعضای شاخه کردستان حزب وحدت ملی چندین بار توسط نهادهای امنیتی احضار و در مورد فعالیت‌های خود و همسرش آرمین اسپرلوس که آن زمان در بازداشت بود، مورد بازجویی قرار گرفت.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، بازداشت خانم جمشیدی همزمان با دستگیری افشین شیخ‌الاسلامی، فعال مدنی توسط ماموران اداره اطلاعات در سنندج صورت گرفته بود.او از جمله فعالانی بود که پاییز سال ۱۳۹۷ به مدت یک ماه بازداشت شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − هفت =