میلاد ارسنجانی با پایان مرخصی جهت تحمل ادامه حبس بازداشت شد

میلاد ارسنجانی، زندانی سیاسی در پی عدم موافقت با تمدید دوران مرخصی، بازداشت و برای تحمل ادامه حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، میلاد ارسنجانی زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه ۱۳۹۸، در پی مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای ملارد برای تمدید دوران مرخصی در روز پنجشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، بازداشت و جهت تحمل ادامه حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شده است.

بر اساس گزارش دریافتی این زندانی سیاسی که با تودیع وثیقه به مرخصی اعزام شده، یک روز قبل از پایان مرخصی به شعبه اجرای احکام در دادسرای شهر ملارد جهت تمدید مرخصی مراجعه کرده است.

در پی حضور میلاد ارسنجانی در اجرای احکام دادسرای ملارد و عدم موافقت با تمدید مرخصی وی، قاضی اجرای احکام دستور بازداشت او را صادر کرده و این زندانی سیاسی پس از انتقال به بازداشتگاه کلانتری ملارد به زندان تهران بزرگ منتقل شده است.

میلاد ارسنجانی که پس از اعتراضات سراسری آبان ماه سال ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان شهریار بازداشت و با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، بر اساس حکمی که توسط دادگاه انقلاب شهریار صادر شده، برای اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی به صدور این حکم اعتراض کرده و در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای اتهام «اجتماع و تبانی» در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

پیشتر کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در تاریخ جمعه یازده بهمن ۱۳۹۸ در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه سال گذشته از میلاد ارسنجانی نام برده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − 14 =