تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به انتقال چهار کارگر بازداشتی به زندان دزفول

امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، به دنبال بازداشت چهار کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه و انتقال آن‌ها به زندان دزفول، کارگران این مجتمع اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

در حالی که چهار کارگر بازداشتی شرکت نیشکر هفته تپه به نام های مسعود حیوری، یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، پس از پایان مراحل بازجویی به زندان فجر دزفول منتقل شدند، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، ده‌ها تن از کارگران این مجتمع با برگزاری تجمع اعتراضی و سر دادن شعار خواستار آزادی همکاران دربندشان شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به نقل از کانال تلگرام مستقل کارگران هفت‌تپه، کارگران معترض با سر دادن شعار «کارگر زندانی آزاد باید گردد» به انتقال همکارانشان به زندان فجر دزفول اعتراض کردند.

روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، با انتشار مطلبی از انتقال چهار کارگر بازداشتی پس از سه روز بازداشت در اداره پلیس آگاهی شوش، به زندان دزفول خبر داده بود.

این  چهار کارگر بازداشتی روز پنجشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، در پی برگزاری یک تجمع اعتراضی، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود توسط دستگیر شده بودند.

 ابراهیم عباسی منجزی و یوسف بهمنی  پیشتر نیز در صبح سه شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، در سی امین روز اعتراض کارگران این شرکت برای پیگیری مطالباتشان توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بودند.

این دو فعال کارگری شرکت هفت تپه روز چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹، با تودیع قرار کفالت آزاد شدند.

اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه که در حال حاضر نیز ادامه دارد از ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۷، در حالی شدت گرفت که در آن زمان گزارش‌هایی مبنی بر متواری یا دستگیر شدن مالکان خصوصی نیشکر هفت‌تپه منتشر شده‌بود.

صدها کارگر، شرکت نیشکر هفت‌تپه، در آن زمان بیش از یک‌ماه در اعتراض به خصوصی‌سازی این شرکت و عدم توجه مسئولان به خواسته‌هایشان و همینطور معوقات مزدی خود، دست به اعتصاب زده‌‌ بودند. و این اعتصابات تا به امروز نیز ادامه دارد.

در آن زمان شدت دامنه اعتراضات افزایش یافت و خانواده‌های کارگران شرکت هفت‌تپه نیز به خیابان‌های شهر شوش نیز کشیده شده بود و ضمن برپایی تجمع با سر دادن شعارهایی مطالبات‌شان را خواستار شده‌بودند.

مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در سال ۱۳۹۴ به دو شرکت خصوصی «زئوس» و «آریاک» واگذار شد و از زمان واگذاری این مجتمع کارگران بیش از صدها بار تجمع و اعتصاب کرده اند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − نه =