روح الله زیبایی، شهروند بهایی از زندان آزاد شد

روح الله زیبایی شهروند بهایی، مشمول عدم تحمل کیفر شناخته و از زندان مرکزی کرج آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روح الله زیبایی شهروند بهایی که صبح امروز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۹، در منزل شخصی خود در باغستان کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان کرج منتقل شده بود، روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۹،  به دلیل مشکلات جسمی مشمول عدم تحمل کیفر شناخته و از زندان مرکزی کرج آزاد شد.

بر اساس گزارش دریافتی، با دستور مسئولان قضایی کرج به مسئولان زندان و به دلیل مشکلات جسمی این شهروند بهایی با عدم تحمل کیفر و آزادی وی موافقت شده است.

بازداشت روح الله زیبایی در حالی صورت گرفته بود که وی به دلیل وجود ترکش‌های بازمانده از دوران جنگ ایران و عراق در بدنش و قطع یکی از پاها با مشکل حرکتی مواجه است.

وی همچنین به دلیل نداشتن یک پرده گوش، نداشتن یک کلیه، گرفتگی دو رگ قلبی و آمبولی شدید ریه باید به طور مداوم تحت درمان و رسیدگی پزشکی باشد.

این شهروند بهایی پیشتر در آذرماه ۱۳۹۸، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر عیناً تأیید شده بود.

طی روزهای شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، مأموران امنیتی روح‌الله زیبایی، روئین کهنسال و ابوالفضل انصاری از شهروندان بهایی ساکن کرج را بازداشت کردند.

بازداشت آقای زیبایی از سوی ۷ مأمور اداره اطلاعات در منزل شخصی او در باغستان کرج در استان البرز و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود. مأموران پس از بازداشت به بازرسی منزل این شهروند پرداخته و برخی از لوازم شخصی وی را نیز ضبط کردند.

کمپین پیش‌تر خبر بازداشت آقای زیبایی را منتشر کرده‌بود.

آقای زیبایی در آن زمان، در ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۸، با تأمین قرار وثیقه به‌صورت موقت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید