عرفان مرتضایی، فعال سیاسی کُرد به دادسرای عمومی و انقلاب بانه احضار شد

عرفان مرتضایی، فعال سیاسی کُرد با دریافت ابلاغیه ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه فراخوانده شده است.

بر اساس ابلاغیه ای که عرفان مرتضایی در روز دوشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۹ دریافت کرده است، وی می بایست ظرف مدت ۵ روز برای ارائه آخرین دفاعیات خود از بابت اتهام «تردد غیرمجاز از مرز» به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه مراجعه کند.

این شهروند کُرد پیشتر در روز سه شنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹، از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان سقز به ریاست جواد مصطفایی با صدور دادنامه ای به اتهام «تبلیغ علیه نظام به نفع گروههای معاند » به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم بدوی در روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، به عرفان مرتضایی ابلاغ شده بود و وی می بایست ظرف مدت ۲ روز نسبت به حکم صادره اعتراض کند.

این فعال سیاسی کُرد، خرداد ماه سال ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شده بود.

وی پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به یکی از بازداشتگاه های امنیتی این شهرستان منتقل شد.

عرفان مرتضایی پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام در مهر ماه ۱۳۹۹، با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

آقای مرتضایی مجدداً در روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سقز دستگیر و به انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد.

این فعال سیاسی در روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹، پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تا اتمام مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

عرفان مرتضایی پیشتر نیز در اسفند ماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۴ روز بعد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سقز آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید