پروین محمدی، فعال کارگری به احکام زندان محکوم شد

پروین محمدی، فعال کارگری طی حکمی غیابی به احکام زندان محکوم شد. این حکم بصورت غیابی برای او صادر شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پروین محمدی فعال کارگری که چند ماه قبل بعد از اعزام به مرخصی درمانی آزاد شده بود، طی پرونده سازی جدید به احکام زندان محکوم شد.

خانم محمدی می‌گوید مشخص نیست این حکم با چه اتهام هایی بوده و از میزان محکومیت خود اطلاعی ندارد.

بر اساس ابلاغیه ای که به دست خانم محمدی رسیده، او باید ظرف پنج روز خود را به اجرای احکام شعبه اول دادسرای شهید مقدس اوین معرفی کند.

پروین محمدی ضمن اعتراض به صدور حکم خود بصورت غیابی می‌گوید، در حالی این حکم جدید برای او صادر شده که در تمامی مدت او در دسترس قوه قضائیه ایران و در زندان های اوین، کچویی و بازداشتگاه های امنیتی بوده است.

خانم محمدی روز چهارشنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۸، به دنبال شیوع ویروس کرونا به مرخصی آمد. او روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، برای پیگیری چگونگی تمدید مرخصی‌اش به اجرای احکام کرج مراجعه کرد و از آزادی زود هنگام خود مطلع شد.

«پروین محمدی» پیش‌تر و بر اساس ابلاغیه‌ الکترونیکی که به رویت او رسیده‌‌بود، برای اجرای حکم یک‌سال زندان تعزیری به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج احضار و روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، پس از مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و به زندان کچویی منتقل شده‌بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید