تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت عماد ادوارد شرقی، شهروند ایرانی-آمریکایی

با گذشت بیش از یک ماه و نیم از بازداشت عماد ادوارد شرقی، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی هنوز از وضعیت او اطلاع دقیقی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سرنوشت عماد ادوارد شرقی، شهروند دو تابعیتی که حین خروج از کشور در مناطق مرزی سردشت توسط ماموران امنیتی و انتظامی استان آذربایجان غربی بازداشت و به تهران منتقل شده بود، همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

او یک ماه و نیم  پیش حین خروج از کشور در مناطق مرزی سردشت توسط ماموران امنیتی و انتظامی استان آذربایجان غربی بازداشت شده بود.

عماد ادوارد شرقی پیشتر توسط شعبه دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام «جاسوسی» و «جمع آوری اطلاعات نظامی» به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، آقای ادوارد شرقی، با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بود و قبل از برگزاری دادگاه تجدید نظر قصد خروج از کشور را داشته است.

عماد ادوارد شرقی، معاون بین‌الملل هلدینگ «سرآوا» مسئولیت تعامل با شرکا و سرمایه‌گذاران خارجی این شرکت را بر عهده داشته است.

هولدینگ سرآوا از سال ۹۰ فعالیت خود را آغاز کره و دیجی‌کالا، کافه بازار، علی بابا و الوپیک از برند‌های اصلی این هلدینگ سرمایه‌گذاری هستند.

این شهروند دوتابعیتی که ساکن واشینگتن دی سی آمریکا است، به صورت تخصصی در زمینه علم فروش و بازاریابی اشتغال داشته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید