برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهام های محمد بنازاده امیرخیزی، پیام شکیبا و مجید اسدی، سه زندانی سیاسی

جلسه دادگاهی رسیدگی به اتهام های محمد بنازاده امیرخیزی، پیام شکیبا و مجید اسدی سه زندانی سیاسی توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مظلوم برگزار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام های این سه زندانی سیاسی از بابت پرونده های جدیدی که برایشان در زندان گشوده شده است، دو زندانی سیاسی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا از زندان رجایی شهر به دادگاه منتقل شده و مجید اسدی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از شرکت در دادگاه امتناع کرد.

جلسه دادگاهی رسیدگی به اتهام های این سه زندانی سیاسی روز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مظلوم برگزار شده بود.

اتهام های انتسابی علیه این زندانیان سیاسی در پرونده های جدید «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

گفته شده است، مجید اسدی در اعتراض به پرونده سازی جدید علیه وی از شرکت در دادگاه خودداری کرده است.

مجید اسدی، زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، در اعتراض به پرونده سازی علیه خود و دو زندانی سیاسی دیگر دست به اعتصاب زد.

این اعتصاب پس از آن صورت گرفت که صبح روز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، سه زندانی سیاسی به نام های مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا برای بازجویی از بابت پرونده جدیدی که در ایام دوران محکومیتشان برای آن‌ها باز شده بود، به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

پیشتر کمپین گزارش داده بود که روز دوشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، این سه زندانی سیاسی به دادسرای اوین منتقل و پس از تفهیم به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و صدور قرار وثیقه به زندان بازگردانده شده بودند.

پیام شکیبا زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج آذرماه ۱۳۹۶ با در دادگاهی با ریاست قاضی احمدزاده و با اتهام های «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

حکم زندان او در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

لازم به توضیح است؛ پیام شکیبا، عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی، از بهمن ۱۳۹۵ در زندان محبوس به سر می برد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید