تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت سمیه کارگر در بند ۲ الف سازمان اطلاعات سپاه

پس از گذشت حدود ۴ ماه از بازداشت سمیه کارگر، این شهروند کُرد اهل ایلام کماکان در سلول انفرادی بند ۲ الف سازمان اطلاعات سپاه در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی سمیه کارگر روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده و با گذشت حدود ۴ ماه همچنان در وضعیت بلاتکلیف در سلول انفرادی بند ۲ الف سازمان اطلاعات سپاه به سر می برد.

تداوم بازداشت و عدم رسیدگی پزشکی در خصوص  خانم کارگر  نگرانی های نزدیکان وی را در خصوص سلامتی وی افزایش داده و بیم آن می رود که با ادامه محرومیت از درمان و دریافت دارو، وی با مشکلات جدی مواجه شود.

این شهروند کُرد بازداشت شده از یک بیماری نادر چشمی رنج می‌برد و با وجود ضعف شدید بینایی از حق درمان و دسترسی به داروهایش محروم مانده است.

از زمان بازداشت این شهروند کُرد طی چند تماس تلفنی کوتاه با خانواده اش در خصوص محرومیت از رسیدگی پزشکی و دسترسی به داروهای مورد نیازش شکایت داشته است.

خانم کارگر روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

ماموران امنیتی در حین بازداشت این شهروند کُرد منزل وی را تفتیش کرده و برخی از وسایل شخصی از قبیل لپ‌تاپ و تلفن همراه او را ضبط کرده اند.

بر اساس گزارش های دریافتی، پس از پیگیری‌های خانواده خانم کارگر و مراجعه آنها به دادسرای اوین اتهام وی را  جرائم اینترنتی اعلام کرده اند.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهام های انتسابی علیه این شهروند بازداشت شده اطلاع دقیقی در دست نیست.

سمیه کارگر شهروند کُرد اهل ایلام و دانش‌آموخته رشته فلسفه دانشگاه تبریز است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید