عرفان مرتضایی، فعال سیاسی کُرد جهت تحمل حبس احضار شد

عرفان مرتضایی، شهروند کُرد ساکن شهرستان سقز، در پی دریافت ابلاغیه ای جهت تحمل دوران حبس به واحد اجرای احکام این شهر فراخوانده شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عرفان مرتضایی فعال سیاسی کُرد که اواخر آذر ماه ۱۳۹۹، توسط دادگاه انقلاب سقز به دو سال حبس تعزیری محکوم و پس از تسلیم به رای محکومیتش به ۱۸ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرده بود، جهت تحمل دوران حبس به واحد اجرای احکام این شهر احضار شده است.

شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان سقز به ریاست جواد مصطفایی روز سه شنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹، با صدور دادنامه ای عرفان مرتضایی شهروند کُرد را به اتهام «تبلیغ علیه نظام به نفع گروههای معاند » به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، حکم بدوی به عرفان مرتضایی ابلاغ شده و وی می بایست ظرف مدت ۲ روز نسبت به حکم صادره اعتراض می کرد.

این فعال سیاسی کُرد، خرداد ماه سال ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شده بود.

وی پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به یکی از بازداشتگاه های امنیتی این شهرستان منتقل شد.

عرفان مرتضایی پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام در مهر ماه ۱۳۹۹، با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

آقای مرتضایی مجدداً در روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سقز دستگیر و به انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد.

این فعال سیاسی در روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹، پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تا اتمام مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

عرفان مرتضایی پیشتر نیز در اسفند ماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۴ روز بعد با پایان مراحل بازجویی  از بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان سقز آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید