حسین قشقایی، فعال رسانه ای جهت اجرای حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد

حسین قشقایی، فعال رسانه ای ساکن تهران پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل دوران محکومیت حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، حسین قشقایی فعال رسانه ای که پیشتر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جهت تحمل دوران محکومیت به زندان تهران بزرگ منتقل شده است.

این فعال رسانه ای از بابت دو پرونده جداگانه توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۳ سال حبس تعزیری و از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی تحمل ۲ سال حبس در خصوص این شهروند قابل اجرا خواهد بود.

 حسین قشقایی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد از بابت اتهام های «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

حکم صادره روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، به صورت حضوری به آقای قشقایی ابلاغ شده بود.

این شهروند پیشتر نیز در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، از بابت پرونده‌ای دیگر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه محاکمه  شده بود.

حسین قشقایی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ریاست قاضی قاسم امیرآبادی از بابت به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

این فعال رسانه ای همچنین در بخش دوم پرونده توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری زرندیه از بابت اتهام های «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «توهین به مقامات و مامورین» به پرداخت چهل میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

حسین قشقایی فعال رسانه ای، در تاریخ ۱ آذرماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

گفته شده بود بازداشت آقای قشقایی به دلیل فعالیت های او در فضای مجازی صورت گرفته است.

حسین قشقایی پس از گذشت ۱۰ روز از بازداشت با پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

او مجدداً در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اداره اطلاعات ساوه بازداشت و یک روز بعد آزاد شده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید