ماهان جلال دوست، فعال مدنی به حبس تعزیری محکوم شد

ماهان جلال دوست، فعال مدنی از سوی دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و مجازات تکمیلی محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، ماهان جلال دوست فعال مدنی را به تحمل ۱ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی، ضبط خودرو شخصی، تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم کرده است.

این حکم توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و در روز یکشنبه ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، به این فعال مدنی ابلاغ شده است.

بر اساس حکم صادره، ماهان جلال دوست از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این فعال مدنی همچنین از بابت مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی، ضبط خودروی شخصی پراید (به دلیل آنچه نوشته شدن شعارهای ضد نظام عنوان شده است)، تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام های این شهروند اهل تهران، روز شنبه۲۳ اسفندماه ۱۳۹۹، برگزار شده بود.

پیشتر شعبه ۶ بازپرسی دادسرای زندان اوین با ارسال ابلاغیه ای کتبی در روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹، ماهان جلال دوست، فعال مدنی را برای حضور در جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام فراخوانده بود.

ماهان جلال‌دوست، به همراه مهرداد گریوانی، دیگر فعال مدنی، شامگاه شنبه ۱ آذر‌ماه ۱۳۹۹، توسط مأموران گشت کلانتری ۱۴۸ انقلاب در خیابان ولیعصر تهران بازداشت شدند.

مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب، با احراز هویت این دو فعال مدنی، آنها را به سازمان اطلاعات سپاه تحویل داده اند.

آنها پس از انتقال به بازداشتگاه پلیس امنیت تهران به سلول انفرادی در بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل شده بودند.

ماهان جلال دوست پس از اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی روز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، پس از طی مراحل بازجویی و بازپرسی با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید