صفر نوری و فرهاد نوری، زندانیان سیاسی کُرد به مرخصی اعزام شدند

صفر نوری و فرهاد نوری، زندانیان سیاسی کُرد محبوس در زندان اورمیه از بند سیاسی این زندان به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صفر نوری و فرهاد نوری زندانیان سیاسی کُرد، امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، از بند سیاسی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شده اند.

این شهروندان اواسط دی ماه ۱۳۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت ۱ سال حبس تعزیری به قرنظینه زندان ارومیه موسوم به «بند نظامی قدیم» منتقل شده بودند.

صفر نوری و فرهاد نوری، دو شهروند ساکن روستای انبی واقع در منطقه ترگور از توابع شهرستان ارومیه، پیشتر از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به تحمل حبس تعزیری محکوم شدند.

شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، هر یک از این دو شهروند کُرد را از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

این دو فعال سیاسی کُرد در مرحله بدوی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» در مجموع به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

صفر نوری و فرهاد نوری روز جمعه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات سپاه در ارومیه بازداشت شده بودند.

این شهروندان پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی ابتدا  به بازداشتگاه قرارگاه زیوه و سپس به بازداشتگاه قرارگاه سیدالشهدا ارومیه منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کُردپا آنها در روز جمعه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، پس از پایان مراحل بازجویی به اندرزگاه ۳ سالن ۴ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند.

فرهاد نوری، روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸، پس از اتمام مراحل بازجویی و تکمیل پرونده تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از از زندان مرکزی ارومیه آزاد شده بود.

صفر نوری، روز شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸، با پایان مراحل بازجویی به صورت موقت با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید