پایان مرخصی؛ توحید امیرامینی، فعال تُرک (آذربایجانی) به زندان اوین بازگشت

توحید امیر امینی، فعال تُرک (آذربایجانی) با پایان مرخصی جهت تحمل ادامه دوران محکومیت حبس به زندان اوین بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، توحید امیر امینی که اواسط اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود پس از پایان ایام مرخصی، روز دوشنبه ۳ خردادماه ۱۴۰۰، به زندان اوین بازگشته است.

این فعال تُرک (آذربایجانی)، روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان و به مدت ۲۰ روز از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

 توحید امیرامینی، زندانی سیاسی دوران محکومیت حبس ۵ سال حبس تعزیری را در اندرزگاه ۸ زندان اوین پشت سر می گذارد.

این فعال تُرک آذربایجانی پیشتر نیز در روز یکشنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۹، پس از تحمل ۲۲ ماه حبس تعزیری با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

توحید امیرامینی، فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) روز چهارشنبه اول اسفند۱۳۹۷  همراه با کیانوش اصلانی یکی دیگر از شهروندان اهل اردبیل به هنگام پخش پوسترهای مرتبط با روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت شده‌بود.

این فعالان سیاسی تُرک پس از بازداشت، جهت انجام امور بازجویی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌بودند.

وی از بازداشتگاه ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین به بند ۴ این زندان منتقل شد.

اتهام های انتسابی علیه توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی، «تبلیغ علیه نظام»و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» عنوان شده‌است.

این کنشگر تُرک، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» محاکمه شده بود.

امیر امینی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» به ۷ سال ۶ ماه حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱٨ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر با برائت آقای امیر امینی از اتهام تبلیغ علیه نظام مابقی حکم صادره بدوی را عیناً تأیید کرد.

در آبان ماه ۱۳۹۸، بر اساس «قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۹۹/۲/۲۳» با کاهش ۲ سال و ۶ ماه حبس،  ۵ سال حبس تعزیری در خصوص این زندانی سیاسی قابل اجرا خواهد بود.

کیانوش اصلانی، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران بوده است و توحید امیرامینی نیز پیش‌ از این توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به احکام زندان و شلاق محکوم‌ شده بود.

بیشتر بخوانید:

صدور کیفر خواست برای کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی

دو شهروند اهل اردبیل در تهران بازداشت شدند

توحید امیرامینی شهروند اهل اردبیل به بند ۴ زندان اوین منتقل شد

تداوم بازداشت توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی در زندان اوین

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید