شیرکو آگوشی با پابند الکترونیکی به مرخصی اعزام شد

شیرکو آگوشی، زندانی سیاسی اهل شهرستان پیرانشهر، باقی مانده دوران محکومیت حبس را با پابند الکترونیکی و در خارج زندان سپری خواهد کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شیرکو آگوشی زندانی سیاسی کُرد امروز شنبه ۲۹ خردادماه ۱۴۰۰، با پابند الکترونیکی از زندان نقده به مرخصی اعزام شده است.

بر اساس این گزارش، آقای گوشی باقی مانده دوران محکومیت حبس را با پابند الکترونیکی در خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

این شهروند کُرد اهل شهرستان پیرانشهر، روز دوشنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰، پس از پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشته بود.

آقای آگوشی از سوی دادگاه انقلاب پیرانشهر به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شده و در حال حاضر از بابت پرونده‌ دیگری نیز در انتظار برگزاری جلسه رسیدگی است.

او پیشتر نیز در روز دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۰، به مرخصی اعزام شده بود.همچنین در روز پنج شنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام و روز جمعه ۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، به زندان نقده بازگشته بود.

دادگاه انقلاب پیرانشهر این شهروند را از بابت اتهام «عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

شیرکو آگوشی روز شنبه ۹ شهریورماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای سپاه پاسداران زخمی و بازداشت شده بود.

این شهروند کُرد از بابت پرونده‌ دیگری نیز در انتظار برگزاری جلسه رسیدگی در دادگاه انقلاب مهاباد است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کُردپا، اتهام های انتسابی علیه آقای آگوشی در این پرونده «اقدام مسلحانه و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران» عنوان شده است.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید