ثریا حق‌ دوست و آرام فتحی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

ثریا حق‌دوست و  آرام فتحی، شهروندان بازداشت شده اهل شهرستان مریوان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  ثریا حق‌دوست و  آرام فتحی، شهروندان کُرد بازداشت شده پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا اتمام روند دادرسی آزاد شده اند.

بر اساس این گزارش، آزادی موقت این دو شهروند کُرد، امروز دوشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۰، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

ثریا حق دوست فعال مدنی، روز پنج‌شنبه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای اداره اطلاعات شهرستان مریوان بازاشت شده بود.

این فعال مدنی، پس از بازداشت به بند زنان زندان سنندج واقع در کانون اصلاح و تربیت این شهر منتقل شد.

ثریا حق دوست، فعال مدنی اهل شهرستان مریوان و عضو تشکل مردم نهاد “خانه انسان” است.

 آرام فتحی⁩، عضو فعال انجمن‌های ادبی صبحگاه روز پنج شنبه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی در شهر مریوان بازداشت شد.

نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل آقای فتحی برخی از وسایل شخصی این شهروند از جمله تلفن همراه، لپ‌تاپ و کتاب‌های او را ضبط کرده و با خود برده بودند.

آقای فتحی⁩ عضو فعال انجمن‌های ادبی چنذ روز پیش از بازداشتگاه به بند قرنطینه زندان مریوان منتقل شده بود.

این شهروند پیشتر نیز در صبح روز شنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۸، بازداشت شده‌ و روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ به صورت موقت از زندان مریوان آزاد شده‌ بود.

دلیل بازداشت آقای فتحی مشخص نبود، اما پیش‌تر گزارش شده‌بود که در اینستاگرامش از تهدید چند ناشناس علیه خود خبر داده‌ است.

آرام فتحی پیشتر نیز در صبح روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، به همراه شماری از شهروندان مناطق کردنشین که آن‌زمان در اعتراض به اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی کُرد زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی سپاه پاسداران به احزاب کردی از سوی نیروهای امنیتی، اعلام اعتصاب کرده‌بودند، بازداشت شده‌بود.

آرام فتحی⁩، شهروند اهل مریوان، شاعر و از فعالان دانشجویی سابق دانشگاه پیام نور مریوان و عضو فعال انجمن‌های ادبی “مولوی” و “وژین است که در سال‌های گذشته بارها توسط نهادهای امنیتی احضار و بازداشت شده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید