آتنا دائمی، زندانی محبوس در زندان لاکان رشت از تماس تلفنی محروم شد

آتنا دائمی، زندانی محبوس در زندان لاکان رشت، که پیشتر به ناکارآمدی مسئولین زندان و قطعی مکرر برق دست به اعتصاب زده بود، از تماس تلفنی با خارج از زندان محروم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ آتنا دائمی، کنشگر مدنی و زندانی محبوس در زندان لاکان رشت، در تاریخ ۲۱ مردادماه ۱۴۰۰، به ناکارآمدی مسئولین و قطعی مکرر برق اعتصاب کرده بود، از تماس با بیرون از زندان محروم شده است.

این زندانی؛ در ۲۶ مردادماه، پس از گذشت پنج روز اعتصاب با وعده مسئولین زندان به اعتصاب خود پایان داده بود.

آنسیه دائمی خواهر آتنا دائمی، با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر گفت؛ «کارت تلفن آتنا را ضبط کردند و حق تماس با ما را هم ازش سلب کرده اند”، بعد از ۶ سال حبس آتنا حدس میزد که این اتفاق بیافتد اما خوشحال بود از اینکه تلفن بقیه وصل میشه و آزادیها از سر گرفته میشه.»

آتنا دائمی، از آذرماه ۹۵ دوره محکومیت خود را در زندان اوین آغاز کرد و سال ۹۷، همراه با گلرخ ابراهیمی آریایی، با گشایش پرونده ای دیگر مواجه و در نهایت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش منابع مطلع: دادگاه برای هردوی آنها مجازات های تکمیلی اتخاذ کرد. دو سال محرومیت در گروه ها و احزاب محکوم شد. این حکم مدتی بعد در مرحله دادگاه تجدید نظر بدون تشکیل جلسه عینا تائید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ مدت ۲ سال و ۱ ماه از این حبس برای هر یک از آنها قابل اجرا است.

خانم دائمی تیرماه ۹۹، از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او اعمال شده بود توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۲ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردید.

در پایان این گزارش: آتنا دائمی نهایتا ظهر روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ماه سال گذشته با پابند و دستبند از زندان اوین خارج و ساعت ۸ شب از زندان اوین به زندان لاکان رشت تبعید شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید