بازگشت سهیلا حجاب، به زندان قرچک ورامین با اتمام دوران مرخصی

سهیلا حجاب، وکیل دادگستری و زندانی سیاسی، که پیشتر از زندان قرچک ورامین، به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود با پایان دوران مرخصی خود به زندان بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ سهیلا حجاب، وکیل دادگستری و زندانی سیاسی، محبوس در زندان قرچک ورامین که پیشتر در تاریخ ۲۳ مردادماه، به مرخصی اعزام شده بود در روز سه‌شنبه دوم شهریورماه، با اتمام دوران مرخصی به زندان بازگشت.

یک منبع مطلع گفته است: روز گذشته طی یک تماس تلفنی از سوی معاونت قضایی به خانم حجاب اطلاع داده شده بود که مرخصی وی به مدت پنج روز دیگر تمدید شده است، ساعت هشت شب مجددا تماس گرفته و اطلاع دادند که اطلاعات سپاه ثارلله با مرخصی او مخالفت کرده و باید به زندان بازگردد.

این منبع ادامه داد: خانم حجاب در طول ایام مرخصی خود ملزم شده بود تا روزی دو بار ساعت ۱۰ صبح و پنج بعدازظهر با مراجعه به دادستانی و اطلاعات سپاه حضور خود در شهر کرمانشاه را به ثبت برساند.

خانم حجاب پیشتر در تاریخ ۲۳ مردادماه از زندان قرچک ورامین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

سهیلا حجاب خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه سه میلیارد تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه او را از بابت اتهاماتی ازجمله «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی، تشویش اذعان عمومی به قصد آشوب و تشکیل گروه غیرقانونی»، مجموعا به ۱۸ سال حبس محکوم کرد.

خانم حجاب، روز شنبه سوم خردادماه ۱۳۹۹، پس از مراجعه به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر و اعلام اینکه حکم او عینا تایید شده، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

آذرماه سال گذشته جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سهیلا حجاب از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس علیه وی گشوده شده، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد. اتهامات وی «تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی» عنوان شده است. صحبت‌های وی در تماس‌های تلفنی با خارج از زندان و انتشار آن در فضای مجازی از مصادیق این اتهامات عنوان شده بود.

این شهروند پیشتر نیز در دیماه ۹۷ در شیراز بازداشت و پس از تحمل پنج ماه حبس در زندان عادل آباد شیراز با اعمال عفو آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید