اعدام پنج زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان رجایی شهر کرج

پنج زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که پیشتر از بابت اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس اعدام محکوم شده بودند در این زندان اعدام شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ پنج زندان محبوس در زندان رجایی شهر کرج، سحرگاه روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه۱۴۰۰، که پیشتر به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند اعدام شدند.

هویت این پنج زندانی که از بندهای ۲، ۵ و ۷ زندان رجایی شهر به پای چوبه دار رفته بودند، تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

سازمان حقوق بشر ایران، ضمن تایید اعدام این پنج زندانی، گفته است: یک زندانی دیگر به‌نام محمد صفری که به همراه این ۵ نفر به پای چوبه دار رفت، به سلول انفرادی بازگردانده شد تا طی روزهای آینده دوباره به پای چوبه دار برود و شاکیان درخصوص اجرای حکم یا بخشش وی تصمیم بگیرند.

یک منبع مطلع درخصوص پرونده محمد صفری گفته است: «محمد صفری مامور شهرداری بوده و آمده بساط یک دستفروش را جمع کند و دعوا می‌شود و با یک مشت موجب مرگ مرد دستفروش می‌شود. این چندمین بار است که او را به پای چوبه می‌برند. الان هم او را نگه داشته‌اند تا هفته دیگر اجرا کنند و یا رضایت بگیرد.»

اعدام این پنج زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۱۱ اعدام از بین ۲۶۷ اعدامی که سال ۲۰۲۰ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید