پرونده جدید و احضار سپیده قلیان به دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر

سپیده قلیان، فعال مدنی در پی دریافت یک ابلاغیه الکتریکی توسط دادیاری دادسرای بوشهر، از او خواسته شده است ظرف مدت پنج روز از زمان درج ابلاغیه برای دفاع در دادگاه مربوطه حاضر شود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ سپیده قلیان، فعال مدنی در پی دریافت یک ابلاغیه الکتریکی که از سوی شعبه دو دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر صادر شده است، از او خواسته شده که ظرف مدت پنج روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا برای دفاع از اتهامات انتسابی در این شعبه حاضر شود.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰، صادر شد، از خانم قلیان خواسته شده است تا ظرف مدت پنج روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه برای دفاع از اتهامات «نشر اکاذیب رایانه‌ای و فعالیت تبلیغی علیه نظام» در این شعبه حاضر شود.

خانم قلیان که پیشتر در تاریخ ۲۸ مردادماه از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده بود، ضمن انتشار خبر احضار خود در صفحه شخصی‌اش نوشته است: «زندان بوشهر ۱۰ روز پیش تماس گرفت که من باید برگردم زندان بوشهر. وقتی اقدام به برگشتن به زندان بوشهر کردم به من گفتن که باید برم تهران و تهران و اجرای احکام تهران تصمیم می‌گیره به چه زندانی منتقل می‌شم. دارن بین زنداناشون می‌گردن ببینن بدتر از بوشهرکجا هست لابد.»

سپیده قلیان پیش‌تر در روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ بازداشت و روز شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شده‌بود.

سپیده قلیان، یکی از متهمان هفت‌تپه که به ۱۹ سال و نیم زندان محکوم شده‌است، از روز یکشنبه ۲۸ مهرماه در زندان قرچک ورامین در اعتصاب غذای خشک بود و از بامداد روز جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ با وعده مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده‌بود.

سپیده قلیان ابتدا در ۲۷ آبان‌ماه ۹۷ بازداشت و در آذرماه با تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت آزاد شده‌بود، اما دوباره در روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ در اهواز بازداشت شد و یک‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، از زندان سپیدار اهواز به زندان اوین منتقل شده‌بود.

این شهروند خبرنگار در هشتم اردیبهشت در حالی به زندان اوین منتقل شد که در همان روز اسماعیل بخشی و امیر (علی) امیرقلی نیز به همراه چند متهم دیگر به زندان اوین منتقل شده‌بودند.

پیش‌تر گزارش شده‌بود که در این جلسه بازپرسی، ۴ اتهام از جمله «فعالیت تبلیغی علیه نظام ، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور  ، همکاری با گروهای معاند  و اخلال در نظم عمومی» به خانم قلیان تفهیم شده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید