احضار نادر صادقیان فعال ترک (آذربایجانی) به دادسرای تبریز

نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده تا در وقت تعیین شده در شعبه مربوطه حاضر شود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛  نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰، طی ابلاغیه ای به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۳ مهرماه ۱۴۰۰،  توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر و به وی ابلاغ شده است، از آقای صادقیان خواسته شده ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه، جهت رسیدگی به اتهامات «تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی» و «تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی» در این شعبه حاضر شود.

لازم به ذکر است ۲ مرداد۱۴۰۰ همزمان با برگزاری اعتراضات خیابانی در شهر تبریز در حمایت از خواست های ملت عرب الاحواز و تبعیضهای سیستماتیک موجود علیه ملت آذربایجان، جو سنگین امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان و دستگیریهای متعدد در برخی شهرها علی الخصوص در شهر تبریز مخابره شد.

بنا به اظهارات برخی از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰، تعداد افراد بازداشتی تنها در شهر تبریز بیش از ۱۵۰ تن بوده است و صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی در اینستاگرام تنها قادر به شناسایی اسامی برخی از بازداشتی ها از جمله پرویز سیابی گرجانی، نادر صادقیان، یوسف سلحشور، اولدوز قاسمی، محمد محمودی،رضا شهریور ، محمد کاظمی، سیامک کوشی، کریم اسماعیل زاده، فراز فراز معمار آذر، هادی محمدی ،وحید محمدی، حسین قره جه داغی، جواد دهقان، محمد مردی، داوود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ و شهروز برزگر، صالح اکرامی و بابک رضایی در شهرهای تبریز، اردبیل و تهران شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید