اعدام یک زندانی به اتهام “قتل عمد” در زاهدان

یاسین عبداللهی زندانی محبوس در زندان زاهدان که پیشتر به اتهام “قتل عمد” به “قصاص نفس” اعدام محکوم شده بود در این زندان اعدام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ یاسین عبداللهی ۳۰ ساله، زندانی محبوس در زندان “مرکزی زاهدان” که پیشتر به اتهام “قتل عمد” به قصاص نفس “اعدام” محکوم شده بود سحرگاه روز چهارشنبه ۷ مهر ماه ۱۴۰۰، اعدام شد.

این زندانی از حدود ۹ سال قبل با اتهام قتل بازداشت و از آن زمان در زندان بسر می‌برد. او روز دوشنبه ۵ مهر ماه جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان زاهدان منتقل شده بود.

سازمان حقوق بشرایران ضمن تایید اجرای حکم یاسین عبداللهی گفته است از حدود ۹ سال قبل با اتهام قتل بازداشت و از آن زمان در زندان بسر می‌برد. او روز دوشنبه ۵ مهر ماه جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان زاهدان منتقل شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۱۱ اعدام از بین ۲۶۷ اعدامی که سال ۲۰۲۰ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید