اعدام سه زندانی با اتهامات مرتبط با «مواد مخدر» در زندان دستگرد اصفهان

حکم اعدام سه زندانی به نامهای عباسقلی صالحی، حمید شهسنایی و محمد برآهویی، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد. این افراد با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” پیشتر به اعدام محکوم شده بودند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ سه زندانی محبوس در زندان دستگرد اصفهان، به نام عباسقلی صالحی، حمید شهسنایی و محمد برآهویی، با اتهامات مربوط به “مواد مخدر”  سحرگاه چهار شنبه هفتم مهرماه ۱۴۰۰، اعدام شدند.

این سه زندانی روز دوشنبه پنجم مهر ماه، در یک گروه شش نفری، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند. حکم اعدام سه زندانی دیگر که یکی از ایشان با اتهام «قتل عمد» و دو تن دیگر با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده‌اند، به دلایل نامعلومی به تعویق افتاده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «محمد برآهویی، تبعه کشور افغانستان بود و با اتهام ۱۸۰ کیلوگرم مواد مخدر از ۹ سال پیش بازداشت و در زندان به‌سر می‌برد.»

به گفته این منبع: «عباسقلی صالحی، ۴۳ ساله و اهل اصفهان بود و به اتهام حمل مواد مخدر ۲۰ سال بود در زندان بسر می‌برد.»

اعدام این سه زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

گفتنی است، از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۸۱ زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در ایران اعدام شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند.

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران درطی گزارشی، نگرانی شدید خود را نسبت به افزایش چشمگیر آمار اعدام‌های مربوط به مواد مخدر ابراز کرده و نسبت به ادامه این روند هشدار داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید