چهار متهم در یک پرونده توسط دادگاه انقلاب شهریار به سه سال و شش ماه حبس محکوم شدند

میثم غلامی، مهران دلفان آذری، فریبا اسدی و مسعود وظیفه، که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، از سوی دادگاه انقلاب شهریار مجموعا به سه سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ میثم غلامی، مهران دلفان آذری، فریبا اسدی و مسعود وظیفه، چهار متهم در یک پرونده توسط دادگاه انقلاب شهریار شعبه دوم مجموعا به سه سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار صادر و به تازگی به آنها ابلاغ شده است، مهران دلفان آذری، میثم غلامی، فریبا اسدی هر یک از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و مسعود وظیفه از بابت اتهام «معاونت در تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم شدند.

یک منبع مطلع در خصوص این پرونده به گزارشگر کمپین گفت: «دادستان شهر قدس نسبت به حکم صادره اعتراض کرده و خواستار افزایش مجازات این شهروندان شده است.»

همچنین علیه خانم اسدی در دادگاه انقلاب فردیس نیز پرونده ای دیگر از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق چاپ و پخش تراکت،» تشکیل شده است.

مهران دلفان آذری، میثم غلامی، فریبا اسدی و مسعود وظیفه در بهمن ماه سال ۹۹ از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بازداشت مهران دلفان آذری و فریبا اسدی اوایل بهمن ماه ۹۹ در شهر قدس و میثم غلامی و مسعود وظیفه در تاریخ ۱۶ بهمن ماه همان سال در ورامین صورت گرفته است.

از میان آنها فریبا اسدی، مدتی پس از بازداشت با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. مهران دلفان آذری، میثم غلامی و مسعود وظیفه نیز با پایان مراحل دادرسی به زندان تهران بزرگ منتقل شدند. مسعود وظیفه چندی پیش از زندان تهران بزرگ آزاد شده است.

مهران دلفان آذری و میثم غلامی اواسط مهرماه ۱۴۰۰، در پی بروز درگیری و ضرب و شتم شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، همزمان با ۱۲ تن دیگر از این زندانیان به سالن ۱ تیپ دو این زندان منتقل شدند.

انتقال این زندانیان به سالن ۱ که با عنوان بند دربسته نیز شناخته می‌شود، با حضور شماری از مقامات زندان به صورت اجباری و علیرغم شرایط غیراستاندارد و نامناسب این سالن صورت گرفته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید