احضار پدر شکیلا منفرد، فعال مدنی، محبوس در زندان قرچک ورامین به دادسرای اوین + سند

احضار پدر شکیلا منفرد، فعال مدنی، محبوس در زندان قرچک ورامین، پدر این زندانی طی روزهای اخیر به دادسرای اوین احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روزهای اخیر پدر شکیلا منفرد از سوی شعبه سوم، بازپرسی  به ریاست محمدمهدی براعه، احضار و  پدر این فعال مدنی را تحت فشار قرار داده است.

بر اساس این گزارش، اشکان منفرد برادر شکیلا منفرد در صفحه توییتر خود نوشت: « از تفتیش منزل پدری اش توسط نیروهای امنیتی سپاه نوشته که این احضار پیرو پیگیری های پدر شکیلا در رابطه با فشارهای “اطلاعات سپاه ثارالله” علیه شکیلا بوده، اشکان منفرد ذکر کرده که نیروهای امنیتی خانه شان را زیر و رو کرده اند.»

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال سیاسی نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است شکیلا منفرد که در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شده است، در بدو ورود به این زندان و در پی اعتراض به ماموران زندان درخصوص تصمیم به انتقال به بند زندانیان غیرسیاسی، از سوی کادر زندان مورد ضرب شتم قرار گرفت تا جایی که هر دو دست وی به شدت کبود شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید