دادستان تهران؛ با آزادی مشروط و یا مرخصی عالیه مطلب زاده، عکاس، خبرنگار و کنشگر حوزه زنان مخالفت کرد

عالیه مطلب زاده عکاس خبرنگار و کنشگر حوزه زنان،  که چندی پیش طی نامه‌ای به دادستان تهران خواستار
اعطای عفو مشروط شده بود، درخواست وی رسما توسط دادستان رد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانی سیاسی و مدنی؛ عالیه مطلب زاده عکاس خبرنگار و کنشگر حوزه زنان، طی یک تماس تلفنی با خانواده خود گفته است: «که طی ابلاغیه‌ی رسمی، دادستانی با آزادی مشروط و درخواست مرخصی من مخالفت شده است. عالیه مدتی پیش گفته بود: «من همچنان معترضم. منتقدم به این سیستم ناکارامد، به مرگ و فساد و تبعیض و فقری که هست، من سر جایم هستم.»

صدرا عبداللهی همسر عالیه مطلب زاده، در توییتر خود نوشت که «عالیه، در تماسی از زندان اوین خبر داد که طی ابلاغیه‌ی رسمی، دادستانی با آزادی مشروط و درخواست مرخصی او مخالفت کرده است.»

پیشتر شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر، حکم ۳ سال زندان خانم مطلب زاده را عینا تایید کرده بود.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» این فعال حقوق زنان را در مجموع به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

با توجه به تایید این حکم در دادگاه تجدید نظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۲ سال از دوران محکومیت در خصوص این شهروند قابل اجراست.

این حکم جهت اجرا به دادیاری شعبه اول اجرای احکام دادسرای اوین ارجاع شده‌ و دادیاری اجرای احکام طی ابلاغیه ای به عالیه مطلب‌زاده پنج روز فرصت داده بود تا جهت اجرای حکم به شعبه مذکور مراجعه کند.

عالیه مطلب زاده عکاس خبرنگار و کنشگر حوزه زنان، روز ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

عالیه مطلب‌زاده، نایب رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و فعال حوزه زنان پیش‌تر در آذرماه ۱۳۹۵ در پی احضار به اداره اطلاعات بازداشت شد.

او  روز ۲۹ آذرماه ۱۳۹۵، با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده بود.
نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید