علی محمدی‌مقدم زندانی محبوس در زندان ارومیه اعتصاب غذا کرد و لبان خود را دوخت

علی محمدی‌مقدم

علی محمدی‌مقدم زندانی بیمار محبوس در زندان ارومیه، در پی مخالفت با درخواست وی به عدم تحمل کیفر دست به اعتصاب غذا زد و لبان خود را دوخت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰، یک زندانی محبوس در زندان ارومیه به نام علی محمدی‌مقدم در پی مخالفت مسئولین زندان با درخواست عدم تحمل کیفر دست به اعتصاب غذا زد و لبان خود را دوخت.

بر اساس این گزارش، علیرغم وخامت حال و تایید پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی مبنی بر وخامت حال و عدم توانایی تحمل حبس کماکان در زندان ارومیه به سر می‌برد.

علی محمدی مقدم در سال ۸۷ بازداشت و در فروردین‌ماه سال ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد. وی نهایتا در پاییز ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای محمدی مقدم از تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۹۹ نیز با دوختن لب‌هایش با طرح خواسته آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۲۱ مهر به یکی از سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد و صبح روز بعد به بند سیاسی بازگردانده شد.

وی پس از وعده مساعد دادستان دادسرای نظامی ارومیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی و حل مشکلات به اعتصاب خود پایان داده بود.

این زندانی امنیتی مجددا از تاریخ ۱۴ آبان‌ ۹۹، در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان زندان و با طرح خواسته اعزام به مرخصی و اعزام بیمارستان روانپزشکی اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۳ آذرماه همان سال به اعتصاب غذای خود پایان داد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۱ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است. این زندانی امنیتی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید