وکیل دادگستری محمد نجفی محبوس در زندان اراک دست به اعتصاب غذا زد

محمد نجفی

محمد نجفی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اراک در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام وی به مرخصی درمانی دست به اعتصاب غذای نا محدود زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمد نجفی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اراک، روز شنبه ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۰، دست به اعتصاب غذا زد.

بر اساس این گزارش، اعتصاب آقای نجفی که طی ماه‌های اخیر از نارحتی قلبی رنج می برد در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام وی به مرخصی درمانی صورت گرفته است.

محمد نجفی ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ به‌دست نیروهای امنیتی در مقابل منزل شخصی‌اش بازداشت شد. او پیش از بازداشت مسئله مرگ مشکوک یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در کلانتری ۱۲ رضوی شهر اراک، به نام وحید حیدری را پیگیری می‌کرد. وی پس از گذشت ۹۲ روز، با قید وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد.

مقامات رسمی در ایران مدعی بودند که وحید حیدری برای فروش مواد مخدر بازداشت شده بود و در بازداشتگاه خودکشی کرده و معتاد بوده است. ولی پی‌گیری‌های محمد نجفی از این حقیقت پرده برداشت که وحید حیدری از شرکت کنندگان در اعتراضات اراک بود و ۱۰ دی ماه بازداشت شده بود و چند روز بعد به دلایلی که احتمال می‌رود ضرب و شتم و شکنجه بوده باشد، جان خود را از دست داده است.

اوایل آذر ماه سال ۱۳۹۷، شعبه یک دادگاه انقلاب اراک، در پرونده دیگری حکم محمد نجفی را صادر کرده بود. در این پرونده محمد نجفی به ۱۳ سال حبس محکوم شده که روز دوشنبه ۶ اسفند ماه ۱۳۹۷ این حکم در شعبه ۹ دادگاه تجدید نظر استان مرکزی به تایید رسید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید