دو شهروند بهائی در منزل شخصی خود بازداشت و روانه زندان یزد شدند

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی، شهروندان بهائی ساکن یزد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان این شهر شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۲۲ آذرماه ۱۴۰۰، میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی، شهروندان بهائی ساکن یزد در منزل شخصی خود بازداشت و جهت تحمل احکام محکوم شده خود روانه زندان این شهر شدند.

بر اساس این گزارش، این دو شهروند بهائی قبلا توسط دادگاه انقلاب یزد به ریاست قاضی رضا جواد موسوی، به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام (بهائیت) و تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام و محاکمه شده بودند.

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی به همراه دو شهروند بهایی دیگر در مرحله بدوی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب یزد به ریاست قاضی رضا جواد موسوی، از بابت اتهامات “عضویت در گروه‌های مخالف نظام (بهائیت) و تبلیغ علیه نظام” به مجموعا ۱۳ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان در آبان ماه سال جاری توسط شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان یزد از اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام تبرئه و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” هر یک به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این شهروندان پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب یزد به ریاست قاضی رضا جواد موسوی از بابت اتهامات “عضویت در گروه‌های مخالف نظام (بهائیت) و “تبلیغ علیه نظام” به مجموعا ۱۳ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند و هم اکنون در محله تجدیدنظر از اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام تبرئه شده‌اند.

امین ذوالفقاری در تاریخ ۱ خردادماه ۹۹ توسط ماموران اداره اطلاعات یزد بازداشت و به زندان این شهر منتقل و نهایتا در تاریخ ۳ تیرماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان یزد آزاد شد.

همچنین خانم میثاقیان در تاریخ ۱۲ خرداد ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ خردادماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی نیز در تاریخ ۱۰ خردادماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۱۱ شهریورماه همان سال، پس از سه ماه بازداشت موقت با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات یزد آزاد شدند. این شهروندان بهایی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته‌اند.

هیوا یزدانی مهدی آبادی (بهی فر) در آذرماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی به دلیل “تدریس موسیقی به کودکان” بازداشت و به زندان یزد منتقل شد. وی در تاریخ ۴ دیماه همان سال با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید