بهاره سلیمانی ساکن تهران جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

بهاره سلیمانی

بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران، که پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران محکوم شده بود، جهت تحمل شش سال حبس خود راهی زندان اوین شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران، روز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه 1400، جهت تحمل شش سال حبس، راهی زندان اوین شد.

بر اساس این گزارش، بهاره سلیمانی مرداد ماه سال جاری به همراه شماری دیگر از متهمان سیاسی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه و از بابت اتهام “مشارکت در اداره گروه غیرقانونی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به شش سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بهاره سلیمانی که به بیماری آسم مبتلا است، علیرغم درخواست ارسال پرونده از اجرای احکام دادسرای اوین به پزشکی قانونی، جهت اجرای حکم به زندان معرفی شد.

خانم سلیمانی روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، در تهران بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کرده بودند.

در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی را توسط ماموران ضبط شده بود.

او پس از بازداشت جهت انجام امور بازجویی به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شد.

این شهروند ساکن تهران، در طول مدت زمان بازداشت علی رغم سابقه بیماری ریوی از رسیدگی پزشکی و دسترسی به خدمات درمانی و دارو محروم مانده بود.

او همچنین از امکان دسترسی به وکیل مدافع و ملاقات با خانواده منع شده و تنها چند بار موفق شده بود تا با خانواده خود تماس تلفنی یک دقیقه‌ای داشته باشد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید