تداوم اعتصاب غذا؛ انتقال سالار و ابراهیم صدیق همدانی به زندانهای کامیاران و مریوان

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و سالار صدیقی همدانی

یک پدر و پسر به نامهای سالار و ابراهیم صدیق همدانی، محبوس در زندان ارومیه، که پیشتر به دلیل اصل تفکیک جرائم اعتصاب غذا کرده بودند به زندانهای کامیاران و مریوان منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه 1400، سالار و ابراهیم صدیق همدانی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان ارومیه، به ترتیب به زندانهای کامیاران و زندان مریوان منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، روز شنبه ۱۸ دی‌ ۱۴۰۰، سالار صدیق همدانی و ابراهیم خلیل صدیق همدانی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان ارومیه به وزارت اطلاعات منتقل شدند.

سالار و ابراهیم صدیق همدانی،روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده اند و کماکان در اعتصاب بسر می‌برند.

یک منبع مطلع به کمپین گفت: «وضعیت حال عمومی ابراهیم صدیق همدانی که به بیماری دیابت مبتلاست به دلیل تداوم اعتصاب غذا وخیم شده است. همچنین سالار صدیق همدانی در تماس با خانواده اش گفته که بیشتر زندانیان محل نگهداریش مواد مخدر مصرف میکنند و در شرایط بغرنجی بسر میبرد.»
آقای ابراهیم خلیل صدیقی همدانی در اسفندماه ۹۷ به همراه دو فرزندش به نام‌های سالار و مریم توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت شد.

نخستین جلسه دادگاه ابراهیم خلیل صدیق همدانی و پسرش روز ۲۷ شهریورماه ۹۸، در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه در حالی برگزار شد که از حق دسترسی به وکیل مدافع محروم بودند. دادگاه سرانجام هر یک از آنها را به ۱۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

آنها همچنین توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «فیلم‌برداری از مراکز نظامی» به سه سال زندان دیگر محکوم شدند، در مجموع این پدر و پسر هر یک به ۱۹ سال زندان محکوم شدند، زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی دانشجوی ۲۲ساله اهل ارومیه است.

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی زندانی سیاسی ۶۲ ساله، مبتلا به بیماری دیابت است. انسولین ضروری برای این زندانی در زندان وجود ندارد و قابل دسترس نیست و به همین علت انگشتان پای این بیمار سیاه شده و در معرض از بین رفتن است. اما به رغم نیاز فوری برای مراجعه به پزشک در خارج از زندان، از اعزام وی به بیمارستان ممانعت به عمل می آید. این زندانی سیاسی نیاز به رسیدگی فوری پزشکی توسط پزشکان خارج از زندان دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید