تعلیق محکومیت نادر صادقیان فعال مدنی آذربایجانی در دادگاه تجدید نظر استان

نادر صادقیان

محکومیت جزای نقدی نادر صادقیان فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به مدت دو سال به تعلیق درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر محکومیت جزای نقدی نادر صادقیان فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز در شعبه ۳۲ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به مدت دو سال تعلیق شد.

بر اساس این گزارش، این فعال آذربایجانی توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز به اتهام “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” به ۶۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود.

نادر صادقیان ۴ مرداد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۲۰ مرداد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این منتقل شده بود و در ۲۳ مرداد با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

لازم به ذکر است ۲مرداد، همزمان با برگزاری اعتراضات خیابانی در شهر تبریز در حمایت از خواست های ملت عرب الاحواز و تبعیضهای سیستماتیک موجود علیه ملت آذربایجان، جو سنگین امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان و دستگیریهای متعدد در برخی شهرها علی الخصوص در شهر تبریز مخابره شده بود.

بنا به اظهارات برخی از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ ،تعداد افراد بازداشتی تنها در شهر تبریز بیش از ۱۵۰ تن بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید