تداوم اعتصاب غذای ابراهیم صدیق همدانی و انتقال به سلول انفرادی در زندان مریوان

ابراهیم صدیق همدانی

ابراهیم صدیق همدانی، زندانی سیاسی، در حالی که در اعتصاب غذا به سر می برد به یکی از سلولهای انفرادی زندان مریوان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ابراهیم صدیق همدانی، که پیشتر به همراه پسرش سالار صدیق همدانی، از زندان ارومیه به ترتیب به زندان های مریوان و کامیاران منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، این دو پدر پسر زندانی از روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه و از زمان حضور در زندان ارومیه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در اعتصاب غذای اعتراضی بسر میبرند.

یک منبع مطلع گفت: “وضعیت حال عمومی ابراهیم صدیق همدانی که به بیماری دیابت مبتلاست به دلیل تداوم اعتصاب غذا وخیم شده است. همچنین سالار صدیق همدانی در تماس با خانواده اش گفته که بیشتر زندانیان محل نگهداریش مواد مخدر مصرف میکنند و در شرایط بغرنجی بسر میبرد.”

سالار و ابراهیم صدیق همدانی روز شنبه ۱۸ دی‌ ۱۴۰۰، از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده بودند.

این دو زندانی از روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده‌ و همزمان در مقابل افسرنگهبانی زندان ارومیه تحصن کرده بودند.

ابراهیم صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت و مورخ ۳ اردیبهشت ۹۸، به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

سالار صدیق همدانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ همراه با پدرش ابراهیم صدیق همدانی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ابراهیم صدیق همدانی در تاریح ۱۷ مردادماه ۹۹، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. سالار صدیق همدانی نیز در تاریخ ۳۰ مردادماه همان سال به زندان بازگردانده شد. این دو زندانی سیاسی در دوره بازجویی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان” متهم شدند.

همچنین ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی طی یک پرونده سازی جدید در زندان از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند و این حکم روز یکشنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به این شهروندان ابلاغ شد.

آن ها اوایل آبان ماه سال جاری از زندان ارومیه به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شده و نهایتا در تاریخ ۴ آذرماه به زندان بازگردانده شدند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با یکی از سازمانهای مخالف نظام بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید