حبس و جزای نقدی؛ تایید محکومیت حجت مختارزاده در دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی + سند

حجت مختارزاده

حجت مختارزاده فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز در صحفه اینستاگرامی شخصی خویش اطلاع داده است که حکم محکومیت یکسال حبس تعزیری و جزای نقدی وی تایید شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، حجت مختارزاده فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز در صحفه اینستاگرامی شخصی خود اطلاع داده است که احکام زندان و جزای نقدی وی توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید شده است.

بر اساس این گزارش، وی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام که در شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان تبریز به ریاست قاضی عبدی صادر شده بود عینا در شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی تایید شده است.یحیی میرزا محمدی و علی محمدی میاردان رئیس و مستشار شعبه ۱۹ دادگاه تجدید نظر حکم محکومیت این فعال آذربایجانی را به ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی  تبدیل کرده اند.

حجت مختارزاده ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ پس از حضور در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز بعلت پرونده مفتوحه اش در رابطه با حوادث آبان ۹۸ بازداشت و پس از تفهیم ۳ اتهام  «نشر اکاذیب در فضای مجازی»، «عضویت در گروه گاماج» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بازداشت شد و پس از ۲ روز با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این فعال مدنی تورک همچنین اطلاع داده، از بابت اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی ” به ۵۰۰هزارتومان جریمه نقدی محکوم شده است و از اتهام دیگر “عضویت در گروه گاماج” تبرئه شده است.

حجت (آراز) مختار زاده از بازداشت شدگان پس از اعتراضات آبان ۹۸ است. وی ۲۶ آبانماه ۱۳۹۸ در محل کار خود در تبریز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.این فعال مدنی پس از گذراندن ۱۴ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و در ۲۵ آذرماه همان سال با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

آقای مختارزاده پیشتر نیز در جریان اعتراضات مردمی به خشک شدن دریاچه ارومیه در سال ۹۰ بازداشت و پس از تحمل سه ماه حبس آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید