اعدام یک تبعه کشور افغانستان به اتهام مواد مخدر و قتل در زندان دستگرد اصفهان

اعدام

یک زندانی تبعه کشور افغانستان به‌نام اسحاق محمدامین که با اتهامات مربوط به «موادمخدر» به اعدام و «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود، در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه 1400، حکم اعدام یک مرد تبعه کشور افغانستان به نام اسحاق محمدامین، اهل مزار شریف، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، آقای محمدامین، پیشتر در رابطه با جرائم مربوط به «موادمخدر» به اعدام و «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات پرونده این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «اسحاق محمدامین از ۵ سال پیش در زندان بود. اتهامش این بود که در حال حمل موادمخدر، سربازی را با گلوله به قتل رسانده بود و روز گذشته، حکم موادمخدر وی به اجرا درآمد.».

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند.

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران درطی گزارشی، نگرانی شدید خود را نسبت به افزایش چشمگیر آمار اعدام‌های مربوط به مواد مخدر ابراز کرده و نسبت به ادامه این روند هشدار داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید