دو دانشجوی زندانی به بند نظامی زندان ارومیه منتقل شدند

حامد قره‌اوغلانی و فرزاد سامانی

حامد قره‌اوغلانی و فرزاد سامانی، دو دانشجوی زندانی، که در حال سپری نمودن دوران محکومیت خود می باشند به دلایل نامعلومی به بند نظامی زندان ارومیه منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر، حامد قره‌اوغلانی و فرزاد سامانی دو دانشجوی زندانی در زندان ارومیه تحت فشارهای مضاعف قرار گرفته و به بند نظامی منتقل شده و در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.

این دو دانشجوی زندانی به همراه سایر زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در روز ۲۰ دی ماه،  مورد حمله‌ ماموران زندان قرار گرفته‌اند و پس از آن به سلول منتقل شدند و به تازگی آنها را به بند نظامی این زندان منتقل کرده‌اند.

نگهداری در بند نظامی، شرایطی ویژه را به این دانشجویان زندانی تحمیل کرده و به این دلیل که معماری این بند، سلول به سلول است و نه اتاق به اتاق، آن‌ها در شرایطی «شبه‌انفرادی» به سر می‌برند.

حامد قره اوغلانی دانشجوی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی در دادگاهی ۱۰ دقیقه‌ای مجموعا به ۱۴ سال و یک ماه زندان محکوم شده است و فرزاد سامانی دانشجوی ارشد جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی بیش از یک سال است که تحت بازداشت موقت به سر می‌برد و ۴ ماه اول را در سلول انفرادی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید