عدم رعایت اصل تفکیک جرائم اعتصاب غذای شکیلا منفرد در زندان قرچک ورامین

شکیلا منفرد

شکیلا منفرد زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین توسط ده نفر از زندانیان بند عمومی، به وسیله درب کنسرو و چاقو مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته است. به دلیل عدم رسیدگی مسئولین و دامن زدن به تنشهای به وجود آمده دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شکیلا منفرد زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به تداوم حملات و سوء قصدهای مکرر به جان وی که با تحریک مسئولان زندان و توسط زندانیان اجیر شده صورت می‌گیرد، با وجود شرایط جسمانی نامساعد، اعلام اعتصاب غذای‌تر و خشک کرده است.

وی که پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام‌‌های “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات” به شش سال حبس تعزیری و چهار ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم گردیده، به تازگی نیز برای اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به دو سال و هشت ماه حبس تعزیری و به اتهام “نشر اکاذیب” به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۹، هنگام خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد. گفته می‌شود بازداشت این شهروند بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود. وی در تاریخ ۱۹ شهریورماه ۹۹ با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه بند زنان زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۴ شهریورماه با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شکیلا منفرد، آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی از بابت پرونده ای مشترک در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. خانم منفرد پس از اتمام جلسه دادگاه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان منتقل شد.

وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام” به ۶ سال حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد. نهایتا شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خانم منفرد را به ۴ سال و دو ماه حبس قطعی محکوم کرد.

شکیلا منفرد پیشتر نیز از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

خانم منفرد پیشتر در تاریخ ۱ شهریورماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۶ شهریورماه، با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشته بود.

پیشتر هرانا طی گزارشی از محرومیت خانم منفرد از رسیدگی پزشکی مناسب علیرغم بیماری خبر داده بود. با وجود بروز بیماری گوارشی و درد شدید معده، با اعزام خانم منفرد به بیمارستان خارج از زندان و همچنین اعزام او به مرخصی درمانی مخالفت شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید