صبا کردافشاری با پایان مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشت

صبا کردافشاری

صبا کردافشاری، فعال مدنی، که پیشتر در دوم اسفند ماه به مرخصی اعزام شده بود با پایان ایام مرخصی خود به زندان قرچک ورامین بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز دوشنبه ۲۳ اسفندماه 1400، صبا کرد افشاری با پایان ایام مرخصی خود به زندان قرچک ورامین بازگشت.

بر اساس این گزارش،  خانم کردافشاری پیشتر در تاریخ دوم اسفندماه از این زندان به مرخصی اعزام شده بود. وی در حال سپری نمودن محکومیت هفت سال و شش ماه زندان خود می‌باشد.

صبا کردافشاری؛ فعال مدنی، و از مخالفان حجاب اجباری در حالی که بهمن‌ماه ۹۷ پس از محکومیت پیشین خود از بند زنان زندان اوین آزاد شد، در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ مجددا توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت و مدتی بعد با پایان بازجویی‌ها به زندان منتقل شد.

این فعا مدنی؛ نهایتا در تاریخ پنجم شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام «اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب»، به ۱۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال و شش ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به  هفت سال و شش ماه حبس تعزیری و در مجموع به ۲۴ سال حبس تعزیری همراه با محرومیت های اجتماعی دیگر محکوم شد.

به دلیل تعدد جرائم و سابقه قبلی، به میزان یک دوم به هر یک از اتهامات اضافه شده است. از این میزان ۱۵ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجرا است.

محکومیت صبا کردافشاری نهایتا با اصلاح تخلف صورت گرفته قضایی در دادرسی که باعث افزایش دو و نیم برابری اعمال قانون کاهش مجازات او به ۱۵ سال حبس شده بود و همچنین با اعمال قانون کاهش مجازات، هفت سال و شش ماه زندان برای وی قابل اجرا خواهد بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید