ضرب و جرح احمدرضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام در زندان اوین

احمدرضا جلالی

احمدرضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام در زندان اوین، بدون اجازه تماس با خانواده همچنان در زندان به‌سر می‌برد. گفته شده «روز ۱۵ فروردین ماه، احمدرضا جلالی در بهداری زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته است».

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، احمدرضا جلالی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، در شرایط بدی در زندان اوین نگهداری می‌شود و از تماس با بستگان خود محروم است.

بر اساس این گزارش، سازمان حقوق بشر ایران، نوشت: برخی از همبندیان احمدرضا جلالی، «روز ۱۵ فروردین ماه، احمدرضا جلالی در بهداری زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته است».

یک منبع مطلع دراین خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «وقتی احمدرضا متوجه دزدی داروهایش توسط پرسنل داروخانه شد و به آنها اعتراض کرد که داروهایش را پس بدهند، به خواسته وی بی‌توجهی کرده و سپس شروع به ضرب و جرح احمدرضا کردند».

ارتباط مستقیم با احمدرضا جلالی همچنان غیرممکن است و به همین دلیل خانواده وی نمی‌توانند وضعیت سلامتی او چگونه است و میزان آسیب دیدگی او چقدر است.

احمدرضا جلالی که بنا به دعوت رسمی دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود، در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ به دست ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و سه ماه را در بازداشتگاه این وزارتخانه به سر برد. اتهامی که مقامات در ابتدا به وی وارد کردند «همکاری با دول متخاصم» عنوان شده بود.

جلالی سپس در دادگاه انقلاب تهران به اتهام «فساد فی الارض از طریق جاسوسی برای اسرائیل» به اعدام محکوم شده و این حکم در دیوان عالی کشور به تایید رسید.

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره تلاش جمهوری اسلامی برای مبادله حمید نوری با احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-‌سوئدی زندانی در ایران، یا استفان کوین گیلبرت و سیمون کاسپر براون، دو شهروند سوئدی که در ایران به اتهام قاچاق مواد مخدر زندانی هستند، مطرح شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید