دادگاه انقلاب اهواز؛ علی کجباف به یکسال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد

علی کجباف

دادگاه انقلاب اهواز با صدور دادنامه ای علی کجباف، را به تحمل یکسال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.  مصدیق اتهامات وارده به این شهروند فعالیت تبلیغی علیه نظام وعضویت در گروههای معاند نظام، عنوان شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز سه شنبه شش اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، علی کجباف، شهروند ساکن اهواز، توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب این شهر در مجموع به تحمل یکسال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، در صورت تائید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی، تحمل یکسال از مجموع این حکم برای علی کجباف اجباری خواهد شد.او در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ بازداشت و پس از طی مراحل بازجوئی های توام با ضرب و جرح در آبان ماه همان سال با تودیع وثیقه آزاد شد.

براساس دادنامه صادره توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب اهواز که امروز به فرشته تابانیان ابلاغ شد؛ علی کجباف، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام «عضویت در گروههای معاند نظام» هم به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، جلسه دادرسی به پرونده علی کجباف، در شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز برگزار و پس از ارائه دفاعیات فرشته تابانیان، علی کجباف از اتهامات《اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی/خارجی》و《 خروج از کشور با گذرنامه دیگر》تبرئه شد و با اتهامات《تبلیغ علیه نظام》و《عضویت درگروه های معاند》محاکمه شد.

پیشتر نیز قرار بود جلسه دادگاه علی کجباف در تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، در شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز محاکمه شود اما با توجه به اینکه فرشته تابانیان بعنوان وکیل مدافع علی کجباف نتوانسته بود در جلسه دادرسی حاضر شود لذا جلسه دادرسی او به تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ تعلیق شده بود.

اتهامات اولیه علی کجباف، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم به قصد برهم زدن امنیت داخلی/خارجی، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، عضویت در جمعیت‌های معارض کشور و خروج از کشور با مدارک غیرقانونی، بود.

علی کجباف، در تاریخ ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۱، به هنگام خروج از کشور در مرز زمینی ایران و ترکیه، توسط‌ ماموران امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه و طی مراحل بازجویی در حالی که به‌ شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود تفهیم اتهام شد و پس از آن به زندان شیبان در اهواز منتقل شد.

در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۰، علی کجباف، با تودیع وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

با آغاز مراحل دادرسی و تعیین شعبه پرونده علی کجباف، نزد شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز برای رسیدگی با اتهامات مذکور تعیین تاریخ شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید