بازداشتگاه امنیتی سنندج؛ بازداشت و بی‌‏خبری از وضعیت فعالین کارگری بازداشت شدە در بانە

فعالین کارگری بانه

بازداشت و بی خبری از پنج شهروند اهل بانه به نامهای سعید محمدی، حسن عزتی، نیشتمان رحمتی، پروین عبدالله‌‌پناه، رحمان (عمر) سلیمانی، افشین رحیمی و فاتح مجیدی، افراد بازداشتی جهت مراحل بازجویی به یکی از بازداشتگاه امنیتی در سنندج منتقل شده اند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز جمعە ١٦ اردیبهشت‏ماە 1401، پنج فعال کارگری اهل بانه به نامهای سعید محمدی، حسن عزتی، نیشتمان رحمتی، پروین عبدالله‌‌پناه، رحمان (عمر) سلیمانی، افشین رحیمی و فاتح مجیدی، با گذشت 10 روز از بازداشت، هنوز در بلاتکلیفی بسر می برند.

بر اساس این گزارش، خانوادەهای پنج فعال کارگری بازداشتی بانە بعد از گذشت بیش از ١٠ روز از بازداشت این فعالین و از زمان انتقالشان بە ادارە اطلاعات سپاە سنندج، خبری از سرنوشتشان ندارند.

نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بانە، روز سەشنبە ٦ اردیبهشت‏ماە ١٤٠١ در آستانه اول ماه مه روز جهانی کارگر هفت تن از فعالین کارگری و اجتماعی شهر بانه با نام‌های سعید محمدی، حسن عزتی، نیشتمان رحمتی، پروین عبدالله‌‌پناه، رحمان (عمر) سلیمانی، افشین رحیمی و فاتح مجیدی را بدون حکم قضایی بازداشت و بە بازداشتگاە ادارە اطلاعات منتقل کردند.

از این هفت نفر نیشتمان رحمتی همسر سعید محمدی همان روز پس از چند ساعت بازوجویی آزاد شد و روز بعد نیز فعال کارگری “حسن عزتی” عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی بانه پس از یک روز بازجویی و بازداشت توسط نهادهای امنیتی بانه آزاد شد.

پنج فعال کارگری دیگر به نام‌های پروین عبدالله‌‌پناه از فعالین مدنی و فعال در حوزه حقوق زنان (همسر حسن عزتی)، رحمان (عمر) سلیمانی ۵۸ ساله، فعال کارگری و از زندانیان سیاسی سابق، سعید محمدی ۴۱ ساله، فعال کارگری و از زندانیان سیاسی سابق، افشین رشیدی و فاتح مجیدی ۶۴ ساله و از معلمین اخراجی اداره آموزش و پرورش که پیشتر نیز ۸ سال در زندان رجایی شهر کرج محبوس بوده به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در سنندج منتقل شده‌اند.

بر اساس گزارش رسیده خانواده این پنج فعال کارگری بیش از ده روز است خبری از وضعیت نامبردگان ندارند و این بی‌خبری نیز موجی از نگرانی و ترس را برای این خانواده‌ها درست کرده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید